Hydrolaty czyli wody roślinne - jak stosować i jak dobrać odpowiedni typ hydrolatu?

Hydrolaty nazywa się wodami kwiatowymi bądź ziołowymi, które powstają w procesie destylacji. Po jej przeprowadzeniu otrzymywane są dwa produkty czyli olejki eteryczne i hydrolat. Największą ich zaletą jest to, że mają mniej intensywny zapach w porównaniu do olejków eterycznych. Ponadto cechują się one również poziomem pH bardzo zbliżonym do naturalnego pH skóry dzięki czemu są świetnym wyborem dla osób, które mają delikatną cerę. W dodatku hydrolaty dzięki zawartych w nich substancjach roślinnych świetnie nadają się one do codziennej pielęgnacji skóry. Nawilżają ją, łagodzą i dają jej ukojenie.

Zastosowanie hydrolatów - woda kwiatowa o naturalnym pH

Właściwości nawilżające oraz dobroczynne właściwości wody naturalnej oraz fakt, że jest to produkt o Ph zbliżonym do naturalnego odczynu skóry czyni z tego materiału roślinnego produkt który możesz stosować do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Niezależnie czy mówimy o cerze wrażliwej, cerze dojrzałej, tłustej i mieszanej. Hydrolat pozwoli Ci odświeżyć Twoją cerę i uczyni ją gładką i zdrową.

Jak dobrać hydrolat do danego rodzaju skóry - rodzaje hydrolatów?

Cera tak jak człowiek różni się od siebie. Dlatego odpowiemy na pytanie jak dobrać  naturalny hydrolat odpowiedni dla swoje skóry? Jeżeli chodzi o cerę suchą to cechuje się ona brakiem nawilżenia, dlatego najlepszym wyborem będą naturalne hydrolaty nawilżające takie jak: hydrolat różany, hydrolat z neroli, hydrolat z glinka czy hydrolat lawendowy. Cera tłusta z kolei cechuje się wrażliwością na infekcje i trądzik. Do tej cery najlepszym wyborem będzie hydrolat posiadający właściwości oczyszczające i antybakteryjne jak: hydrolat rumiankowy, hydrolat z czystka, hydrolat z jałowca. Cerę normalną z kolei najlepiej pielęgnować hydrolatem normalizującym i regenerującym jak: hydrolat malinowy, hydrolat z neroli czy hydrolat różany. Cera trądzikowa sporo przeszła, można na niej znaleźć zaskórniki czy blizny oraz rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Hydrolaty do cery trądzikowej powinny być odświeżające, antybakteryjne i tonizujące jak: hydrolat oczarowy, różany czy lawendowy.

Jak stosować naturalne hydrolaty roślinne w codziennej pielęgnacji 

Najczęściej stosowana metoda pielęgnacji to hydrolaty w formie tonika do twarzy. Naturalne wody kwiatowe stosowane w formie toniku pomaga w przywróceniu skórze odpowiedniego pH. Hydrolaty mogą być stosowane również w formie mgiełki do twarzy, ciała i skóry głowy. Hydrolaty mogą być również stosowane bezpośrednio na skórę bez rozcieńczenia oraz w formie płynu miceralnego czy maseczki. Form jest naprawdę wiele. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl