Na promieniowanie słoneczne szczególnie narażone są dzieci oraz osoby w podeszłym wieku. Wysokie temperatury oraz dużego stopnia nasłonecznienie są w ich przypadku przeciwwskazane. Krem z filtrem dla dzieci jest więc niezbędnym elementem wyposażenia dziecięcej kosmetyczki. Oczywiście ochrona przeciwsłoneczna to nie tylko odpowiednie kremy przeciwsłoneczne dla dzieci, ale to właśnie na nich się tutaj skupimy.  Pamiętajmy jednak o prawidłowym ich nawodnieniu oraz stosowaniu barier mechanicznych w postaci przewiewnych ubrań oraz czapeczek lub kapeluszy.

Kremy przeciwsłoneczne dla niemowląt i starszych dzieci mogą przyjmować bardzo różne formy. Producenci prześcigają się co raz to nowszych formułach kosmetyków, tym samym powiększając drogeryjny asortyment. Kosmetyki do opalania dla dzieci, aktualnie możemy spotkać, więc nie tylko w postaci tradycyjnego kremu, ale również lotionu, pianki czy też spray'u. Szczególnie popularny jest spray do opalania dla dzieci. Jego łatwa forma aplikacji jest bardzo przyjazna starszym dzieciom, które samodzielnie pragną nakładać na siebie kosmetyk.

Czym się kierować w wyborze kosmetyków z filtrem?

Wybierając krem z filtrem dla niemowląt, pamiętajmy że dzieci potrzebują najwyższej możliwej ochrony. Niskie filtry są w ich przypadku nieskuteczne. Krem z filtrem dla niemowląt nie powinien być, więc wybierany ze względu na swoją cenę. Zazwyczaj niższe filtry są tańsze, jednak nie chronią one naszych dzieci! Najsłuszniejszym wyborem jest zwykle krem z filtrem 50 dla niemowląt oraz z niewiele niższym dla starszych pociech.   Kosmetyki do opalania dla dzieci powinniśmy wybierać wyłącznie z sprawdzonych źródeł. Krem na słońce dla niemowląt to przecież kosmetyk, który będzie dotykał delikatnej i niezwykle chłonnej skóry naszego dziecka.

Pamiętajmy również, że krem przeciwsłoneczny dla niemowląt powinien być wymieniany w każdym sezonie. Jego długotrwałe narażenie na promieniowanie słoneczne sprawia, że staje się on nieskuteczny. Nie zapominajmy również, że ochrony wymagają także najmłodsze dzieci! W naszym sklepie znajdą Państwo także krem przeciwsłoneczny dla noworodka, czyli dziecka do 28 dnia życia.

Dokonując wyboru produktu takiego jak krem dla dzieci z filtrem, zwracajmy również uwagę na jego skład. Warto, by krem do opalania dla dzieci oparty był na składnikach naturalnego pochodzenia. Będzie on wówczas hipoalergiczny. Ponadto zaleca się, by krem ochronny na słońce dla niemowląt nie posiadał chemicznych konserwantów, ponieważ może być on powodem alergii kontaktowej.

Jak widać, wybór odpowiedniego kremu z filtrem dla dzieci, nie należy do najłatwiejszych. Krem przeciwsłoneczny dla dzieci chroni je przed uszkadzającym działaniem promieniowania słonecznego, a także zapobiega powstawaniu czerniaka- dlatego nie bójmy się długo szukać tego idealnego. W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie sprawdzone i efektywnie działające produkty takie jak krem dla niemowląt z filtrem. Nie zapominamy również o starszych dzieciach, które także wymagają odpowiedniej ochrony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl