Kosmetyki przeciwsłoneczne to szeroka kategoria produktów, z którą powinniśmy zapoznać się przed planowanym urlopem, zarówno tym dłuższym, jak i krótszym. Kosmetyki na słońce, jak bardzo często je nazywamy, są niezbędnikiem, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi, należy pamiętać również o zabezpieczeniu ich skóry odpowiednimi kosmetykami przeciwsłonecznymi dla dzieci. Promieniowanie słoneczne, pomimo że wydaje się być źródłem dobrego nastroju, niestety może być przyczyną złośliwych zmian nowotworowych lokalizujących się na skórze (m.in. czerniaka). Kosmetyki do opalania, prawidłowy ubiór, a także ograniczenie pobytu w godzinach największego promieniowania to czynniki profilaktyczne, które chronią nas przed transformacją nowotworową naszych znamion.

Produkty do opalania powinny stanowić bazę naszej podróżnej kosmetyczki. Zaopatrzmy się zarówno w krem do opalania, jaki preparaty chłodzące, które pozwolą schłodzić rozgrzane słońcem ciało. Dobrym pomysłem jest również balsam po opalaniu.  Pamiętajmy, że balsamy do opalania powinniśmy wymieniać co roku! Wystawianie ich na promieniowanie słoneczne (np. podczas plażowania) pozbawia je właściwości ochronnych i czyni bezużytecznymi. Nie ryzykujmy więc i regularnie zaopatrujmy się w nowe preparaty do opalania.

Jaki krem do opalania wybrać?

To pytanie bardzo często zadajemy sobie widząc uginające się pod wpływem asortymentu półki w drogerii. Filtry przeciwsłoneczne są kategorią bardzo zróżnicowaną, dlatego przed zakupami, warto określić fototyp naszej skóry. Zgoła odmiennymi potrzebami charakteryzuje się osoba o ciemnej karnacji i oliwkowych oczach w porównaniu z osobą o mlecznej cerze usianej piegami. Prawidłowe dobranie "mocy" naszego filtra słonecznego pozwoli na lepszą ochronę.

Mleczko do opalania będzie jednak nas chroniło wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio je zaaplikujemy. Zaleca się, by kremy przeciwsłoneczne nakładać do kilkunastu minut przed bezpośrednim narażeniem na promieniowanie słoneczne. Wówczas ich efektywność jest najwyższa. Ponadto po każdej kąpieli w morzu czy jeziorze, powinniśmy nasze użycie preparatu powtórzyć. Zmyty podczas kąpieli produkt niestety nas nie chroni! Kremy z filtrem do opalania, początkowo mogą nam się wydawać trudne w użytkowaniu, jednak wystarczy, że zastosujemy się do zasad wyżej wymienionych, a ich użycie będzie prawdziwą przyjemnością! Nie zapomnij również o kosmetyku takim jak krem po opalaniu. To właśnie on najlepiej nawilży po kąpieli słonecznej Twoje ciało.

Nie tylko kochasz siebie i swoje ciało, ale również środowisko? Specjalnie dla Ciebie w naszym asortymencie umieściliśmy naturalne kosmetyki do opalania. Zawierające naturalne składniki kosmetyki przeciwsłoneczne są hipoalergiczne i można je bez obaw stosować u dzieci. Z naszymi produktami lato może być naprawdę super.

Opalenizna jest marzeniem każdej z nas. Słoneczna plaża, wysokie góry, czy też po prostu przydomowy ogród- każda z tych lokalizacji bez problemu pozwoli nam zawalczyć o piękną opaleniznę, która jesienią będzie przypominać nam wakacyjny czas.

Krem do opalania, czyli kosmetyk, który powinien być naszym przyjacielem

Bezpieczne opalanie to nic innego jak opalanie w obstawie odpowiednio dobranego specyfiku chroniącego naszą skórę przed poparzeniami słonecznymi. Bezpieczne kremy do opalania znaleźć możemy w bardzo wielu sklepach, aptekach, a także internetowych drogeriach takich jak Ładnie Pachnie (czyli miejscu, gdzie bezpieczeństwo człowieka współtworzone jest również przez dbałość o środowisko). W Ładnie Pachnie znaleźć możemy m.in. naturalne olejki do opalania, które nie tylko uchronią nas przed szkodliwością promieniowania słonecznego, ale również cudownie nawilżą skórę  i będą nas zachwycać swoich zapachem.

Decydując się na opalanie, nie powinniśmy również zapominać o naszej cerze. Krem do opalania twarzy powinien być specyfikiem łączącym w sobie zarówno ochronę przed promieniowaniem słonecznym, jak i odżywienie już opalonej skóry. Wybierając krem ochronny (lub olejek), zwracajmy uwagę nie tylko na jego cenę. Profesjonalnie skomponowany balsam do opalania to nasz przyjaciel, który będzie towarzyszył nam przez kilka letnich, gorących miesięcy. Wysokość filtra, a także skład olejku/kremu/balsamu powinny być dla nas najważniejszymi aspektami, które bierzemy pod uwagę podczas zakupu. Jeżeli zależy nam na ciemniejszej opaleniźnie, wybrać możemy również kremy wspomagające opalanie, które posiadają w swoim składzie m.in. substancje wzmacniające działanie promieniowania UV na komórki barwnikowe naszej skóry, czyli melanocyty. A czy teraz już wiesz, jaki balsam do opalania wybrać?

Ciekawostki o opalaniu, które powinnaś znać!

  • Masło kakaowe i olej kokosowy są naturalnymi specyfikami, które nie tylko chronią nas przed szkodliwością promieniowania UV (ale nie mogą zastąpić kremu z filtrem!), ale również przyśpieszają opalanie. Tak, olej kokosowy opalanie przyśpieszy w mig!
  • Depilacja laserowa a opalanie, czy nie raz przychodziły Ci do głowy takie myśli? Zgodnie z zaleceniami osób zajmujących się depilacją laserową, minimalny czas unikania ekspozycji na promieniowanie słoneczne (zarówno naturalne, jak i te w solarium) powinien wynosić 2-4 tygodnie po zabiegu. Nie powinno się także opalać w trakcie serii zabiegów depilacyjnych!.
  • Z filtrem krem do solarium również jest nam potrzebny. Zabrany do solarium balsam nie tylko nawilży przesuszoną promieniowaniem skórę, ale również w przypadku posiadania filtra, również ochroni ją przed jego szkodliwością.

Promieniowanie słoneczne to nierówny przeciwnik. Pamiętajmy o prawidłowej ochronie przed promieniowaniem słonecznym, nie tylko w czasie upalnego lata, ale również mroźnej zimy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl