Kosmetyki przeciwsłoneczne to szeroka kategoria produktów, z którą powinniśmy zapoznać się przed planowanym urlopem, zarówno tym dłuższym, jak i krótszym. Kosmetyki na słońce, jak bardzo często je nazywamy, są niezbędnikiem, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi, należy pamiętać również o zabezpieczeniu ich skóry odpowiednimi kosmetykami przeciwsłonecznymi dla dzieci. Promieniowanie słoneczne, pomimo że wydaje się być źródłem dobrego nastroju, niestety może być przyczyną złośliwych zmian nowotworowych lokalizujących się na skórze (m.in. czerniaka). Kosmetyki do opalania, prawidłowy ubiór, a także ograniczenie pobytu w godzinach największego promieniowania to czynniki profilaktyczne, które chronią nas przed transformacją nowotworową naszych znamion.

Produkty do opalania powinny stanowić bazę naszej podróżnej kosmetyczki. Zaopatrzmy się zarówno w krem do opalania, jaki preparaty chłodzące, które pozwolą schłodzić rozgrzane słońcem ciało. Dobrym pomysłem jest również balsam po opalaniu.  Pamiętajmy, że balsamy do opalania powinniśmy wymieniać co roku! Wystawianie ich na promieniowanie słoneczne (np. podczas plażowania) pozbawia je właściwości ochronnych i czyni bezużytecznymi. Nie ryzykujmy więc i regularnie zaopatrujmy się w nowe preparaty do opalania.

Jaki krem do opalania wybrać?

To pytanie bardzo często zadajemy sobie widząc uginające się pod wpływem asortymentu półki w drogerii. Filtry przeciwsłoneczne są kategorią bardzo zróżnicowaną, dlatego przed zakupami, warto określić fototyp naszej skóry. Zgoła odmiennymi potrzebami charakteryzuje się osoba o ciemnej karnacji i oliwkowych oczach w porównaniu z osobą o mlecznej cerze usianej piegami. Prawidłowe dobranie "mocy" naszego filtra słonecznego pozwoli na lepszą ochronę.

Mleczko do opalania będzie jednak nas chroniło wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio je zaaplikujemy. Zaleca się, by kremy przeciwsłoneczne nakładać do kilkunastu minut przed bezpośrednim narażeniem na promieniowanie słoneczne. Wówczas ich efektywność jest najwyższa. Ponadto po każdej kąpieli w morzu czy jeziorze, powinniśmy nasze użycie preparatu powtórzyć. Zmyty podczas kąpieli produkt niestety nas nie chroni! Kremy z filtrem do opalania, początkowo mogą nam się wydawać trudne w użytkowaniu, jednak wystarczy, że zastosujemy się do zasad wyżej wymienionych, a ich użycie będzie prawdziwą przyjemnością! Nie zapomnij również o kosmetyku takim jak krem po opalaniu. To właśnie on najlepiej nawilży po kąpieli słonecznej Twoje ciało.

Nie tylko kochasz siebie i swoje ciało, ale również środowisko? Specjalnie dla Ciebie w naszym asortymencie umieściliśmy naturalne kosmetyki do opalania. Zawierające naturalne składniki kosmetyki przeciwsłoneczne są hipoalergiczne i można je bez obaw stosować u dzieci. Z naszymi produktami lato może być naprawdę super.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl