Nasza skóra to bardzo wymagający przeciwnik. Duże narażenie na czynniki środowiskowe oraz genetyczne uwarunkowania sprawiają, że w niektórych okresach naszego życia jest ona szczególnie grymaśna. Jednak bez względu na to czy aktualnie jest ona w swojej "szczytowej" formie czy też dopiero "dochodzi do siebie" po niedawno przebytej infekcji skórnej, zadbajmy o nią najlepiej jak potrafimy.

Jak dbać o skórę pod oczami?

Delikatna skóra pod oczami to miejsce szczególnie narażone na wszystkie niesprzyjające czynniki. Fakt ten jest bardzo dobrze widoczny np. po nieprzespanej nocy czy też suto zakrapianej imprezie urodzinowej. Jednak na miejsce to wpływa negatywnie nie tylko odwodnienie, ale również niedotlenienie (powoduje ono tzw. cienie pod oczami) czy też kumulowanie wody w organizmie (tzw. worki pod oczami i nieestetyczne zgrubienia). Zaczerwienienie skóry pod oczami to kolejny problem, z którym wiele kobiet się boryka. Nie mniejsze znaczenie ma również fakt, że bardzo szybko zanikają tutaj włókna sprężyste i kolagenowe, w związku z czym skóra staje się nadmiernie wiotka.

Jak, więc można się domyślać- dobry krem pod oczy to połowa drogi do sukcesu, jakim jest odpowiednio nawilżona i napięta skóra pod oczami. W 100 % swoje zadanie spełniają naturalne kremy pod oczy, które posiadają swoich fanów i fanki na całym ziemskim globie. Wykorzystanie występujących w przyrodzie roślin i innych elementów przyrody, pozwoliło na stworzenie produktów idealnie dostosowanych do kobiecych potrzeb. Skuteczny krem pod oczy, dzięki świetnie wyważonym kompozycjom naturalnych składników, nie jest już jedynie marzeniem.

Cienie pod oczami - problem a może wyzwanie?

Przed rozpoczęciem regularnej pielęgnacji tej okolicy, warto jednak poznać problem, którego pragniemy się pozbyć. W większości kobiety decydują się na niwelację nieestetycznych cieni, dlatego też wszystkim Paniom polecamy krem na cienie pod oczami.  Jego regularne stosowanie pozwoli na lepsze odżywienie i utlenienie tej wrażliwej okolicy, a także poprawę ogólnego wyglądu skóry. Oprócz zwalczania cieni, zdecydować możemy się również na nawilżenie naszej skóry. Sucha i odwodniona cera na pewno będzie nam za to wdzięczna. Nawilżenie delikatnej skóry pod oczami da nam nawilżający krem pod oczy, który ułatwia wiązanie cząsteczek wody w komórkach skóry. Mając cienie pod oczami, równie często borykamy się z suchą skórą- o czym warto pamiętać.

Nie mniej ważne są działania profilaktyczne. Zmarszczki (inaczej kurze łapki) to jak się okazuje najgorsi wrogowie kobiet. Pojawiająca się tu i ówdzie zmarszczka nie zawsze jest dobrze widziana przez dbającą o siebie kobietę, dlatego warto już zawczasu skorzystać z dobrodziejstwa produktu takiego jak krem pod oczy przeciwzmarszczkowy. Stosujmy je pamiętając, że dużo lepsze efekty osiągniemy zapobiegając zmarszczkom. Pobudzenie produkcji kolagenu pozytywnie wpłynie na sprężystość skóry, a także pomoże spłycić wcześniej powstałe (o ile takowe istnieją) zmarszczki.

Naturalne kremy pod oczy to dobrodziejstwo, z którego warto skorzystać. Skóra pod oczami wymaga delikatnej i skutecznej pielęgnacji, którą nie zawsze może zapewnić jej zwykły krem do twarzy. Dodatkowa aplikacja kilku kropel kremu na pewno nie zajmie nam dużo czasu, a może pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej twarzy. Brak cieni pod oczami, odpowiednie napięcie skóry oraz jej odżywienie-  w znacznym stopniu wpływa na odbieranie naszej twarzy przez otoczenie. Chcesz się o tym przekonać?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl