Olejek zapachowy SEVILLE BLACK madebyzen Olejek zapachowy SEVILLE BLACK madebyzen
Producent: Made by Zen
Cena:

45,00 zł

zobacz więcej
Olejek zapachowy HARMONY madebyzen Olejek zapachowy HARMONY madebyzen
Producent: Made by Zen
Cena:

59,00 zł

zobacz więcej
doTERRA Olejek eteryczny CASSIA 15 ml doTERRA Olejek eteryczny CASSIA 15 ml
Producent: doTERRA
Cena:

125,00 zł

zobacz więcej
doTERRA Olejek eteryczny CELERY SEED 15 ml doTERRA Olejek eteryczny CELERY SEED 15 ml
Producent: doTERRA
Cena:

169,00 zł

zobacz więcej
doTERRA Olejek eteryczny PATCHOULI 15 ml doTERRA Olejek eteryczny PATCHOULI 15 ml
Producent: doTERRA
Cena:

191,00 zł

zobacz więcej
 Naturalne olejki zapachowe to substancje, które wykorzystywane są przez ludzkość od wieków. Otrzymywane różnymi sposobami z roślin zielnych, swoją karierę rozpoczęły od medycyny naturalnej. Dopiero od niedawna, olejki zapachowe naturalne są stosowane w aromaterapii. W dzisiejszych czasach aromaterapia to jednak nie tylko leczenie zapachami, ale również korzystanie z jej aromatów podczas codziennych czynności. Unoszący się w powietrzu przyjemny zapach (np. cynamonu) świetnie wpływa na naszą witalność oraz zwiększa zdolność koncentracji.

Olejki zapachowe, olejki eteryczne i jak ich używać

Olejki zapachowe lub olejki do perfum niszowych nie są dokładnie tym samym, co olejki eteryczne, ponieważ są wytwarzane syntetycznie i nie mają tych samych naturalnych właściwości leczniczych. Olejki zapachowe są wytwarzane w celu stworzenia aromatu i można stworzyć prawie każdy zapach lub aromat. Z drugiej strony, olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin i choć niektóre z nich mogą być stosowane jako substancje zapachowe, jak na przykład olejek lawendowy, to ostatecznie są one wykorzystywane do wielu celów leczniczych.

Olejków eterycznych nie należy jednak mylić z olejkami zapachowymi, ponieważ nie wszystkie z nich można stosować bezpośrednio na skórę. Olejki eteryczne muszą być zmieszane z jakimś olejem nośnikowym, aby można je było stosować jako perfumy.

Zapachy olejków eterycznych są dość silne, ale jeśli zostaną właściwie użyte, mogą stanowić wspaniałe olejki zapachowe. Jeśli chodzi o olejki zapachowe, kluczowa jest ich jakość, ale kupując olejki zapachowe online w miejscach takich jak www.genericperfumes.com masz pewność, że wszystkie składniki olejku są doskonałej jakości i dają piękny aromat.

Zobacz również popularne marki olejków zapachowych: Ashleigh & BurwoodMillefiori MilanoBridgewater CandleYankee Candle

 

Jak używać olejków zapachowych?

Olejki zapachowe, które są również nazywane olejkami aromatycznymi, są tworzone syntetycznie w celu wytworzenia zapachu. Jako olejki zapachowe doskonale nadają się do tworzenia przyjemnie pachnącego otoczenia poprzez zapachy domowe lub mogą być wykorzystywane do produkcji perfum, nawet perfum designerskich, a także mogą być dodawane do produktów kąpielowych, takich jak płyn do mycia ciała, szampon i odżywka. Prawie każdy zapach można przekształcić w olejek perfumowy.

Olejki zapachowe są znacznie lżejsze na skórze, dzięki czemu mogą być stosowane jako perfumy. Wiele ze związków syntetycznych stosowanych w produkcji olejków zapachowych może być korzystnych dla środowiska, ponieważ niektóre olejki eteryczne, takie jak drzewo sandałowe, pochodzą z drzew, które ostatecznie są niszczone w procesie produkcji. Olejki zapachowe są znacznie mniej ostre niż perfumy na bazie alkoholu i nadają skórze piękny, lekki zapach. W zależności od opakowania, olejki zapachowe można wklepywać lub wklepywać w skórę.

Jak używać olejków eterycznych?

Olejki eteryczne nie są jednak szkodliwe i mają wiele zalet zdrowotnych, zwłaszcza gdy są stosowane w aromaterapii. Niektóre olejki eteryczne mogą być również stosowane do celów zapachowych, ale są one uważane za olejki zapachowe nieoszlifowane, co oznacza, że nie mają oleju nośnikowego i mogą być dość silne dla skóry. Olejki eteryczne należy rozcieńczyć z jakimś naturalnym lub syntetycznym olejem nośnikowym, aby mogły być stosowane jako perfumy, ponieważ w bezpośrednim kontakcie mogą być szkodliwe. Rodzaje olejków eterycznych, które idealnie nadają się na perfumy to wanilia, ylang ylang, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe i wiele innych. Można je mieszać z olejkami o niższych tonach, takimi jak lawenda, róża, rumianek i geranium, a także z olejkiem nośnikowym, takim jak olejek migdałowy.

Olejki eteryczne, inaczej olejki esencjonalne, pozyskiwane są z ziół, kwiatów, korzeni i żywic. Stosuje się je do uspokajania nerwów, wspomagania leczenia kaszlu, leczenia niektórych chorób skóry, łagodzenia bólu, poprawy trawienia, zwalczania objawów przeziębienia i grypy i wielu innych. Olejki eteryczne mogą być stosowane w dyfuzorach lub rozcieńczane do innych celów.

Pochodzenie olejków zapachowych

Olejki aromatyczne, aktualnie przez nas używane różnią się zarówno zapachem, swoimi właściwościami prozdrowotnymi oraz pochodzeniem. Sztucznie otrzymywane (podczas syntezy w laboratorium chemicznym) olejki zapachowe to zazwyczaj substancje o mdłym i drażniącym zapachu, który nie jest zbyt dobrze odbierany przez otoczenie. W naszym asortymencie znajdą Państwo olejki zapachowe naturalne, które posiadają cudne i odprężające aromaty. Naturalne pochodzenia ponadto wpływa pozytywnie na jakość aromaterapii oraz wydłuża czas uwalniania się zapachu. Poddawane ogrzewaniu olejki nie ulegają paleniu, w związku z czym zapach nie posiada dymnego aromatu, jak ma to miejsce w przypadku sztucznych tworów laboratoryjnych. Nasze naturalne olejki zapachowe roztaczają swój aromat równomiernie i powoli, co jest jedną z ich największych zalet.

Nasze olejki zapachowe do domu to wyłącznie wysokiej jakości, wyselekcjonowane produkty, które mogą Państwo użytkować na różne sposoby. Pachnący olejek można podgrzewać w kominku do aromaterapii czy też specjalnym podgrzewaczu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl