Aby móc korzystać z wosków zapachowych potrzebny jest kominek do ich podgrzewania, w którym na górze – w miseczce umieszczamy wosk, a na dole bezzapachowy tealight. Podczas podgrzewania wosk w kominku będzie się rozpuszczał, czyli przybierał płynną postać. Należy umieścić kominek w bezpiecznym miejscu z dala od dzieci i zwierząt. ponieważ wosk się nagrzewa. Kiedy wosk przestaje wydzielać zapach przychodzi moment, by usunąć go z miseczki kominka. A jak pozbyć się pozostałości wosku z kominka? Można zrobić to "na gorąco" - wylać ciepły wosk do miski z zimną wodą, można "na zimo" - podważyć delikatnie wykałaczką zastygnięty wosk w misie kominka lub włożyć kominek do zamrażarki na ok.10 min. Po wyjęciu z łatwością usuniesz wosk.

Woski do kominków to niekwestionowany hit ostatnich lat. Mniejsze lub większe kawałki wosku nasączonego aromatami robią furorę już nie tylko poza granicami naszego kraju, ale również w Polsce. Innowacyjna alternatywa dla tradycyjnych świeczek i podgrzewaczy, pozwala nam na rozkoszowanie się wieloma zapachami, bez konieczności zakupu całych kompletów świec. Niewielkie zapachowe woski do kominka, czyli po prostu aromatyzowany wosk, wymaga do swojego użycia kominka do aromaterapii. Wykonany z ceramiki lub innego trwałego materiału kominek, posiada zazwyczaj odpowiednio wyprofilowaną miseczkę, w której pod wpływem podgrzewania (tealightem umieszczonym poniżej) następuje rozpuszczenie wosku i wydobycie aromatu. Kominki mogą przyjmować różne kształty, jednak zazwyczaj są to konstrukcje minimalistyczne, idealnie wpasowujące się w nowoczesne wnętrza. Woski zapachowe do kominków produkowane są w bardzo wielu rozmiarach. Ich kruchość, pozwala nakładać odpowiednią ilość  wosku do miseczki. Dzięki temu sami możemy regulować siłę powstającego zapachu.

Woski do kominków - wszystko, co chciałabyś o nich wiedzieć

Wosk zapachowy to bez wątpienia największy konkurent dla tradycyjnych świec zapachowych. Jego niewielki format oraz duże nasycenie olejkami aromatycznymi (bardzo często naturalnymi olejkami eterycznymi!) są zaletami, na które bez wątpienia uwagę zwrócą fanki i fani aromaterapii. Zwyczajowo wosk przyjmuje formę tartinki (malutkiej tarty), jednak coraz częściej (również w Ładnie Pachnie) znaleźć możemy woski zapachowe w kształcie kosteczek, kawałków przypominających czekoladę, czy też w formie niewielkich pastylek. Jednak bez względu na kształt naszego wosku zapachowego do jego użycia (jak zostało to już wcześniej wspomniane) potrzebny jest kominek do aromaterapii. Tradycyjny kominek wykonany jest z ceramiki, jednak spotkamy również kominki wykonane z innych materiałów. Do podgrzania wosku potrzebujemy źródła ciepła, którym może być bezzapachowy tealight.

Do produkcji wosków zapachowych używane mogą być zarówno woski pochodzenia zwierzęcego (np. pszczeli), jak i te wywodzące się od roślin (np. wosk typu sojowego). Każdy z rodzajów wosku wymaga odpowiedniej obróbki, a także nasycenia wybranym zapachem. Do tego celu stosowane są olejki zapachowe oraz naturalnie występujące w przyrodzie olejki eteryczne pozyskiwane z części oleistych roślin (np. ich łodyg, nasion). Jest więc możliwość zakupu wosku do kominka wykonanego w 100% z naturalnego wosku roślinnego. Woski zapachowe mogą posiadać jeden zapach lub też być kompozycją kilku (nawet 3!) różnych aromatów, dzięki czemu uzyskujemy ich różnorodne nuty zapachowe.

Wosk zapachowy do kominka – co w nim takiego niezwykłego?

Wosk zapachowy to zgodnie z opiniami wielu klientów, opcja o wiele bardziej ekonomiczna niż świece czy tealighty. Kostki, tarty lub inne formy wosków są bardzo wydaje, ze względu na duże nagromadzenie w ich wnętrzu substancji zapachowych. Należy również pamiętać, że wysokiej jakości woski nie ulegają natychmiastowemu spaleniu, a jedynie podgrzaniu, dzięki czemu aromat uwalniany jest długo. Wosk zapachowy do kominka to także świetna alternatywa, gdy posiadamy dzieci lub zwierzęta domowe. Kominek wraz z woskiem i niewielkim podgrzewaczem możemy postawić wyżej, tym samym chroniąc naszych bliskich przed poparzeniem.

Wosk zapachowy to także świetny sposób na odświeżenie pomieszczenia. W idei zero waste/  less waste woski zapachowe używane są jako alternatywa dla tradycyjnych odświeżaczy powietrza w spray. Czekające na swoją kolej woski zapachowe (które wtedy również bardzo intensywnie pachną!) mogą być używane w zamian za saszetki zapachowe.

Jak używać wosków Yankee Candle oraz innych?

Woski Yankee Candle oraz innego typu woski dostępne w drogerii internetowej Ładnie Pachnie wymagają użycia kominka do aromaterapii. Ten niewielki przedmiot z misą do roztopienia wosku to nie tylko rzecz umożliwiająca korzystanie z wosków zapachowych, ale również świetna ozdoba, którą możemy postawić w salonie, sypialni, czy też innym pomieszczeniu. Kominki do aromaterapii dostępne w Ładnie Pachnie to szeroka gama produktów w różnych stylach, kolorach oraz kształtach i wielkościach. Do wyboru mamy zarówno tradycyjne, białe kominki ceramiczne, jak i designerskie, nowoczesne kominki w często zaskakujących formach.

Do pełnego wykorzystania wosku zapachowego potrzebujemy również podgrzewacza, czyli niewielkiej świecy typu tealight. W przypadku wosków zapachowych najlepiej, by była to świeczka bezzapachowa. Jeżeli nie chcemy korzystać z kominków wymagających otwartego źródła światła, możemy skorzystać z nowoczesnych, innowacyjnych kominków elektrycznych, również u nas dostępnych.

Gdzie kupić woski zapachowe?

To pytanie często przemyka przez głowę osób po raz pierwszy stykających się z woskami zapachowymi. Woski zapachowe do kominka znaleźć można m.in. w Ładnie Pachnie zarówno stacjonarnie we Wrocławiu jak i online na www.ladniepachnie.pl. Oferowane przez nas zapachowe woski do kominka to szeroka gama produktów różniących się nie tylko aromatem, ale również wyglądem czy miejscem produkcji. Ponadto nasze woski zapachowe posiadają różne składy.

Znajdą u nas Państwo zarówno tradycyjne woski parafinowe, różnorodne woski roślinne (wyłącznie naturalne) jak np. woski sojowe, czy nawet warianty stworzone z wosku sojowo-pszczelego. Szczególnie polecamy te ostatnie, ze względu na prozdrowotne właściwości jakie posiada wosk pszczeli.

A jeśli chodzi o producentów wosków - wybór jest ogromny. Możesz sięgnąć po znane, światowe marki jak Kringle Candle czy Yankee Candle, lub też wypróbować rodzime produkty z niewielkich, polskich manufaktur, np. Candle Craft.

A co z kominkiem do wosku zapachowego?

Aby korzystać z aromatycznych dobrodziejstw naturalnego wosku zapachowego, potrzebujesz także kominka do palenia wosku. Szereg takich produktów znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Jeśli więc jesteś w trakcie wybierania kompozycji zapachowych w formie wosku, a nie masz w domu kominka - możesz zrobić potrzebne zakupy w ramach jednego zamówienia. A nawet jeśli posiadasz już kominek zapachowy... naszym zdaniem jest to zakup, który z czystym sumieniem możemy powtórzyć. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę mnogość wzorów i motywów wśród kominków - niektóre modele posiadają wycięte wzory, które przepuszczają światło i nadają paleniu wosku bajecznego charakteru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl